PROF. DR. İBRAHİM TEKDEMİR "Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk" 2018
9.10.2018
Öne çıkan görsel


PROF. DR. İBRAHİM TEKDEMİR
Anatomi alanında uzmandır.

ESTÜDAM Klinik Anatomi Dergisi Editörümüz Prof.Dr. İbrahim TEKDEMİR

Turkishtime tarafından hazırlanan “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” araştırması ve kitabı, araştırmaları, buluşları ve tedavi yöntemleri dünyada yankı doğuran tıp insanlarımız arasına girmiştir.


Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Prof. Dr. İbrahim Tekdemir, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Anatomi Anabilim Dalı’nda asistan olarak göreve başladı ve 1989 yılında anatomi uzmanı unvanını aldı. 1990 yılında aynı kürsüde öğretim görevlisi olarak tekrar görev aldı ve 1993 yılında Doçent, 1998 yılında Profesörlüğe yükseldi. 1995 yılında TÜBİTAK’tan aldığı Royal Society bursu ile üç ay süre ile İngiltere’de Sheffield Üniversitesi Nöroradyoloji bölümünde radyolojik anatomi çalışmalarına katıldı.

Çalışmalarını halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Anatomi Anabilim Dalı’nda sürdüren Prof. Dr. İbrahim Tekdemir, Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği, Anatomi Araştırmaları Derneği üyesidir. Clinical Anatomy gibi bilimsel dergilerde hakemlik görevi yapmıştır. Anatomi alanında düzenlenen pek çok eğitim programlarına ve bilimsel toplantılara katılmıştır, ulusal ve uluslararası yayınlarda araştırmaları yayınlanmıştır.

http://www.turkishtimedergi.com/saglik/tip-bilimine-yon-veren-100-turk/